Pocztówki z mojego świata

Pocztówki z mojego świata

Serdecznie zapraszam na wieczór poetycko-muzyczny z moim udziałem.
Wrażliwy Wieczór „Pocztówki z mojego świata”
Pałac w Baranowicach
9 lutego g. 18:00
ZAPISY w Pałacu tel. 503-599-574
spotkanie z poezją i muzyką
oraz promocja zbioru wierszy
Joanny Polok-Babilas
Oprawa muzyczna:
Sweetouch of Sound
Jacek, Bartłomiej, Aleksandra Świtacz
Mateusz Kempny, Zosia Kapustka (Studio Wokalne Magic Voice)
Joanna Polok-Babilas (1987)
ur. w Żorach, absolwentka I LO im. Karola Miarki w Żorach.
Pracuje w Miejskim Ośrodku Kultury. Absolwentka polonistyki
i bibliotekoznawstwa na UŚ w Katowicach
Wysoko wrażliwa dziennikarka, poetka, blogerka. Pracuje w kulturze. Kontakt ze sztuką daje jej energię do istnienia. Najlepiej spełnia się pisząc, czytając i fotografując. Literacko chce podążać kobiecą stroną mocy. Kociara bez kota. Zbieraczka książek. Samouk muzyczny. Bywalczyni klimatycznych miejsc. Kobieta wielu doświadczeń i mnóstwa zainteresowań.
Jej duchowe siostry to Jane Austen, Emily Dickinson, filmowa Amelia, Frida Kahlo, Virginia Woolf, Coco Chanel. Wielbi Muminki, malarstwo Chagalla, Skandynawię. Chętnie zagłębia się w dorobku polskiej szkoły ilustracji i plakatu.
Debiutowała w poezji w almanachu „Werset (Katowice 2004), w prozie opowiadaniem Domostwo (Żory 2010). Laureatka konkursów poetyckich: Tarnogórskiego, „Malowanie Słowem” (Katowice), „Będzie dobrze” (Rybnik) oraz konkursu prozatorskiego „Żorskie opowieści”.
Można ją spotkać na instagramie :
@joan_storytelling
@po_co_ci_tyle_ksiazek
@fotografia_wrazliwa
Prowadzi autorskiego bloga www.wmoimpokoju.pl oraz stronę na Facebooku.

Debiutancki zbiór poezji „Pocztówki z drogi” ukazuje się nakładem wydawnictwa Sowello (Rzeszów 2023)
Magdalena Piotrowska-Grot, Uniwersytet Łódzki:
„Pocztówki z drogi Joanny Polok-Babilas to zapis procesu. Choć powinnam napisać procesów… To opowieść o dorastaniu, docieraniu do siebie w codzienności, ale także poetyckich poszukiwaniach. Poezja to bowiem niezwykle trudna i niewdzięczna sztuka, pełna odsłaniania siebie i wystawiania się na ciosy, wymaga odwagi, cierpliwości i ciągłej pracy. Jednocześnie nie jest i nie może być jedynie rzemiosłem, płynie z głębi ciała, osobistego doświadczenia i tajemniczych zakamarków języka, który nie jest jednostkowy, a jednocześnie, w poezji właśnie, pozostaje indywidualny i intymny.
Poezja wymaga jednocześnie zmierzenia się z głosami zmarłych, poetów, poetek, osób, które wyznaczyły nie tylko nasze lekturowe doświadczenia, ale także nasze postrzeganie roli poezji, jej miejsce w świecie, czasami także sprawiając, że czytelnik lub czytelniczka do poezji nie wrócą już nigdy.
Joanna Polok-Babilas podejmuje jednak nie tylko wyzwanie bycia obok i w poezji, ale przede wszystkim wyzwanie zaproszenia czytelniczek i czytelników do swojego świata, świata tekstu, który nie jest idealny, bywa ciepły, ale także pełen lęku, w którym młodzieńcze i niedoświadczone, przeplata się z ciągłym uczeniem się, zmianą, rozczarowaniami i radościami. Pocztówki z drogi to zaproszenie do przyglądania się prywatnym, trwającym dwadzieścia lat, podróżom poetyckim i konfrontacji z – cudzą oraz własną (co zdecydowanie trudniejsze) – codziennością”.